Ósmy Krasnal spółka z o.o.

Różana 61, 02-569 Warszawa

Informacje o otaczającym świecie docierają do człowieka poprzez wrażenia zmysłowe. Następnie mózg wysyła odpowiednią reakcję na te wrażenia. Jest to integracja sensoryczna. U dzieci z autyzmem integracja sensoryczna jest zaburzona. W Warszawie działa przedszkole terapeutyczne, w którym pracuje się z dziećmi:

• mającymi trudności z wykonywaniem i planowaniem własnych działań,
  • nadpobudliwymi,
  • mającymi kłopoty z koncentracją uwagi,
  • mającymi zaburzoną koordynację ruchową,
  • mającymi kłopoty z czytaniem i pisaniem.

Na osmykrasnal.edu.pl dowiesz się, na czym polega terapia integracji sensorycznej. Wspomaga ona rozwój układu nerwowego dziecka. Oparta jest w zasadzie na zabawie i ćwiczeniach dostosowanych do poziomu rozwoju dziecka. Wśród sprzętów rehabilitacyjnych są, m.in. huśtawki, piłki czy wałki. Terapia może trwać nawet kilka lat. Zależy to, m.in. od stopnia zaburzenia i trudności oraz częstotliwości ćwiczeń.

Źródło: https://osmykrasnal.edu.pl/ • Integracja sensoryczna warszawa

Fabryka Gadżetów